Pękające paznokcie u stóp – jak sobie z nimi radzić?

Pękające paznokcie u stóp – jak sobie z nimi…

stopyBardzo dużo czasu poświęca się paznokciom u dłoni, jednak wielu osobom zdarza się zaniedbywać te i stóp, tymczasem warto dołożyć starań, aby były ładne i zdrowe. Co zrobić, jeżeli paznokcie u stóp pękają? Jak sobie z radzić z tym problemem?

Przyczyny problemu

Pękające paznokcie na stopach to problem, który może mieć bardzo różne przyczyny. Niekiedy jest wynikiem ścierania lakieru z ich powierzchni, braku odpowiedniego poziomu nawilżenia czy zbyt mocnego piłowania płytki paznokcia. Ważne jest to, aby poznać przyczynę dopiero wtedy może wdrożyć odpowiednie leczenie.

Leczenie

Jak radzić sobie z pękającymi paznokciami? Warto zacząć od zmiany swoich nawyków pielęgnacyjnych, a także wdrożenie diety bogatej w warzywa i owoce. Gabinety kosmetyczne oferują różnego rodzaju zabiegi na tego typu problemy, można wybrać się również do gabinetu lekarskiego, jeżeli jest to coś poważniejszego. Kosmetolog czy lekarz z pewnością zaproponują odpowiednie leczenie w zależności od źródła problemu. Pękające paznokcie to dość duży kłopot, którego nie warto lekceważyć. Najlepiej udać się do odpowiedniego specjalisty, który pomoże i zaleci stosowne leczenie. Im szybciej, tym lepiej dla paznokci. Należy zwrócić też szczególną uwagę na swój tryb życia, jeśli nie jest zbyt zdrowy, trzeba spróbować coś zmienić. Najważniejsza jest zdrowa, zbilansowana dieta, od niej zależy naprawdę bardzo dużo.