Depilacja woskiem

Depilacja woskiem

Sposobów usuwania uporczywego owłosienia jest wiele, od metod mechanicznych po chemiczne. Efektywność metody jest zależna od dwóch głównych czynników. Naturalnie, jest to po pierwsze gładkość skóry po zabiegu, a po drugie czas utrzymywania się efektu. Depilacja woskiem w Warszawie (na przykład w Easywaxing) jest jednym z punktów oferujących sposób z użyciem płynnego wosku.

Na czym polega ten sposób?

Jest to mechaniczny rodzaj usuwania włosków, czyli wyrywanie. Przyklejają się one do płynnej substancji i są usuwane razem z cebulkami. Usunięcie cebulki jest możliwe dzięki plastyczności ciepłego wosku, który dociera aż do nasady włosa. Metoda daje długotrwały efekt, gładka skóra utrzymuje się od dwóch do pięciu tygodni. Dodatkowo regularnie powtarzany zabieg sprawia, że włoski stają się rzadsze i cieńsze.

Jakie partie ciała można depilować woskiem?

Metoda jest wszechstronna, ponieważ rodzaj wosku jest odpowiednio dobierany do depilowanego obszaru. Zabieg wykonuje się zarówno na nogach, pośladkach, rękach, pachach, klatce piersiowej, jak i twarzy (głównie wąsik, brwi) oraz okolic bikini. Warto zaznaczyć, że depilacja nie jest zarezerwowana wyłącznie dla kobiet. Także panowie korzystają z usług kosmetyczno pielęgnacyjnych, a ich popularność wśród płci silnej nadal rośnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *