Świetna opalenizna zimą

Świetna opalenizna zimą

Wystawianie ciała na promieniowanie słoneczne powoli odchodzi do lamusa. Ciemnoczekoladowa opalenizna od kilku sezonów nie jest modna, a osoby nadużywające kąpieli słonecznych (również w solarium) uświadamiane są przez społeczeństwo o ryzyku wystąpienia u nich raka skóry.

SPOSÓB NA ZDROWĄ OPALENIZNĘ

Lekkie zaciemnienie skóry nie tylko powoduje optyczną utratę wagi, ale również jest przez niektórych uważane za seksowne.

Osoby pragnące zachowania opalenizny zimą, powinny jednak zrezygnować z solarium. Lampy solaryjne, podobnie jak słońce emitują szkodliwe dla życia i zdrowia ludzkiego promieniowanie UV.

Alternatywnym sposobem uzyskania opalenizny jest tzw. opalanie natryskowe (na Easywaxing dowiesz się więcej na ten temat). Ten sposób opalania polega na rozpyleniu na wybraną partię ciała (lub całe ciało) mgiełki zawierającej DHA i substancje nawilżające. Bezpieczna reakcja chemiczna pomiędzy kwasem DHA a aminokwasami znajdującymi się w naskórku powoduje zmianę zabarwienia skóry. Najczęściej w tym przypadku dochodzi do pogłębienia naturalnego fototypu skóry osoby opalającej się.

PRZECIWWSKAZANIA DO OPALANIA NATRYSKOWEGO

Pomimo tego, że opalanie natryskowe to zdrowy sposób na uniknięcie niebezpiecznego promieniowania UV, podobnie jak inne zabiegi posiada przeciwwskazania do jego używania.

Osoby z nadmierną potliwością, a także te skarżące się na łuszczycę, różnego typu zmiany wysypkowe, oraz astmę powinny zrezygnować z tego typu opalania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *