Jak działa mikroigłowa mezoterapia w stolicy?

Oczyszczanie cery

Jak działa mikroigłowa mezoterapia w stolicy?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się mezoterapia mikroigłowa w Warszawie. Jest to doskonały sposób, żeby usunąć niedoskonałości urody. 

Minimalizowanie objawów starzenia

Warto zwrócić uwagę na fakt, że na upływ czasu i starzenie się nie mamy żadnego wpływu. Dlatego trzeba zrobić wszystko, żeby możliwie jak najbardziej zminimalizować te negatywne efekty. Dużym problemem kobiet są przede wszystkim przebarwienia oraz utrata jędrności, która może doprowadzić nawet do problemów psychicznych. Warszawska mezoterapia polega na wykonywaniu mikronakłuć w głąb skóry, za pośrednictwem których transportowane są substancje aktywne. Takie kontrolowane uszkodzenia naskórka są w pełni bezpieczne, a oprócz tego mogą pobudzić skórę do regeneracji. Taki zabieg najczęściej wykonują osoby w średnim wieku, u których są już zauważalne pierwsze efekty starzenia, takie jak drobne zmarszczki, sucha skóra oraz przebarwienia. 

Skuteczność mezoterapii

Niestety kremy nawilżające niewiele w takiej sytuacji dają, ponieważ skóra i tak jest cały czas sucha. Mezoterapia w stolicy pozwala dotrzeć składnikom odżywczym głębiej i dzięki temu możliwe jest nawilżenie tych najgłębiej położonych warstw. Technologia kontrolowanego nakłuwania skóry jest wykorzystywana podczas zabiegu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że na głowicy urządzenia znajduje się aż kilkadziesiąt mikroigiełek, które przeprowadzają nakłucia. Skórę nakłuwa się tylko na określonym obszarze, dlatego sam zabieg nie jest inwazyjny. Nie sprawia on również pacjentowi żadnego bólu, dlatego można się spokojnie zrelaksować. Mezoterapia pobudza naskórek oraz stymuluje proces produkcji kolagenu i elastyny. Są to kluczowe białka w organizmie człowieka, które odpowiadają za jędrność skóry oraz elastyczność. Takie mikronakłucia zwiększają przepuszczalność naskórka, dzięki czemu substancje aktywne mogą dotrzeć znacznie głębiej. Mezoterapia pomaga też zmniejszyć zmarszczki mimiczne oraz statyczne, a także zredukować cellulit. Jest to zabieg, który ma naprawdę wiele zalet, dlatego warto wykonywać go systematycznie.

Jeśli chcesz znaleźć w Warszawie gabinet zajmujący się mikroigłową mezoterapią opisaną w artykule – zajrzyj tutaj: https://easywaxing.pl/pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/mezoterapia-mikroiglowa